Strona: PROFIL KATEDRY / Katedra Awioniki i Sterowania

PROFIL KATEDRY

KATEDRA AWIONIKI I STEROWANIA

Katedra Awioniki i Sterowania jest jednostką Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Zajmuje się awioniką oraz systemami sterowania dla statków powietrznych. Prowadzi prace nad systemami automatycznego lub zdalnego sterowania bezzałogowymi statkami powietrznymi oraz naziemnymi stacjami kontroli lotu. Oprócz profilowanych laboratoriów badawczych dysponuje również Laboratorium Certyfikacji Urządzeń Awioniki oraz Laboratorium Oceny Predyspozycji Zawodowych dla pilotów. Posiada do dyspozycji profesjonalny sprzęt do projektowania, budowy oraz testowania układów awioniki i sterowania. Wiedzę oraz zdobyte doświadczenie naukowe przekazuje studentom głównie kierunków lotniczych w procesie dydaktycznym.

Działalność Katedry Awioniki i Sterowania obejmuję:

• Działalność dydaktyczną związaną z procesem dydaktycznym kształcenia na kierunkach lotniczych prowadzonych na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Obszar kształcenia obejmuje zagadnienia z zakresu: przyrządów pomiarowych, przyrządów nawigacyjnych, instrumentów i technik cyfrowych, informatyki, elektroniki, układów teletransmisji, układów sterownia, układów automatyki i napędu,
  • Działalność naukową związaną z pracami  badawczymi w obszarze profilu Katedry. Polega na realizacji projektów badawczych, grantów rozwojowych, grantów docelowych oraz współpracy z innymi ośrodkami w kraju i za granicą,
  • Działalność publikacyjną polegającą na publikacji badań oraz wyników prac w czasopismach branżowych oraz ich prezentacja na konferencjach branżowych w kraju i za granicą,
  • Działalność dodatkową polegającą na organizacji edukacyjnych wyjazdów dla studentów rozszerzając wiedzę z zakresu lotnictwa, rozwijanie współpracy z ośrodkami zagranicznymi oraz propagowanie Uczelni jako prężnie działającego ośrodka dydaktyczno-naukowego.
img_4113.jpg dsc02852.jpg
z-17_8-1.jpg symulator_4.jpg